PDP PERKINS 20.1

Kompresory
Máte záujem o tento produkt?
Kontaktujte nás »

PDP PERKINS 20.1

Mobilný dieselový kompresor


Sú vyrábané vo výkonovom rozmedzí od 2 m3/min do 12 m3/min a poháňajú ich dieselové motory. Do ich konštrukcie sa premieta päťdesiatročná tradícia vo výrobe pojazdných kompresorov, vďaka ktorej sú pojazdné kompresory robustné a spoľahlivé, schopné práce vo veľmi náročných podmienkach stavenísk, teda i v extrémnych teplotách, prašnom prostredí a odolávajú i nie vždy dokonalej údržbe.


Parametre rady PDP
» Motory – Celkovou kvalitu pojazdných kompresorov najviac ovplyvňujú dieselové motory. Preto sa vyberajú také modely, ktoré poskytujú bohatú výkonovou rezervu. Vďaka nej je zaručená spoľahlivosť a čo najdlhšia životnosť stroja. Pracovný režim je vďaka výkonovej rezerve nastavený do optimálnej oblasti krivky spotreby, čo vedie k veľmi nízkej celkovej spotreb paliva.
» Riadiaci systém – Dvojstupňový proporcionálny riadiaci systém modernej konštrukcie je ďalším prvkom, ktorý výrazne redukuje spotrebu paliva. Systém presne sleduje aktuálnu spotrebu stlačeného vzduchu, čím optimalizuje energiu vkladanú do stlačeného vzduchu. Prevádzkovateľom pojazdného kompresora tak šetrí ďalšie náklady na palivo.
» Šroubový blok – Šroubové bloky použité pre pojazdné kompresory zaručujú dlhý bezproblémový chod behom celej životnosti stroja. Posledná vývojová generácia profilu šroubov má vynikajúce vlastnosti ako v účinnosti, tak i v hlučnosti.
» Ochranný systém – Ochranný systém kompresorov sleduje teplotu chladiaceho média motora, mazací tlak a teplotu oleja v kompresore. Stroj je odstavený pokiaľ dôjde k neštandardnému prevádzkovému stavu.
» Podvozky – Podvozky sú certifikované pre všetky druhy predpisov EU. Stroje, ktorých váha prevyšuje 750 kg, sú dodávané s nájazdovou brzdou a spätnou automatikou a taktiež s nastaviteľnou výškou oja. Pri menších strojoch je toto zariadenie dodávané na požiadanie.
» Karoséria – Karoséria pojazdných kompresorov obmedzuje hluk v súlade s príslušnými štandardmi EU na ochranu životného prostredia. Vysoká pozornosť bola venovaná ochrane proti korózii a vyústila v nový ochranný systém karosérie, založený na pokrytí hliníkom.
» Odlučovanie vody – Na požiadanie sú dodávané účinné dochladzovače vzduchu, do ktorých je zastavaný ekonomizér a odlučovač vody. Toto zariadenie, ktoré sa umiestňuje na strechu kompresorov, dodáva ultra suchý vzduch pre tryskanie a ostatné aplikácie, kde je skutočne suchý vzduch potrebný.
 

Technické údaje Jednotka PDP Perkins 20.1
Menovitá výkonnosť m3/min 2.9
Maximálny pretlak bar 7
Typ motora Perkins 403D-11
Hmotnosť kg 690/630
Menovitý výkon kW 21